ZORGANIZUJ Z NAMI WYCIECZKĘ - KALKULATOR WYCIECZEK - NOWOŚĆ !!!

Wycieczki krajowe i zagraniczne, kolonie, obozy, wycieczki szkolne dla grup zorganizowanych

ZIMA   2025 -  DELFIN  INDOOR TRIATHLON SOSIR SŁUPSK - 27.10.2024

Ilość miejsc: 20 Pozostało: 12

Cena: 185 zł

Zielona Góra 16.09.2023

Winobranie - największe święto wina w Polsce !

Winobranie - największe święto wina w Polsce !

Zielona Góra 2023 City Break !

Winobranie - (Dni Zielonej Góry) to coroczna, największa w regionie impreza kulturalna odbywająca się w Zielonej Górze we wrześniu. Zazwyczaj trwa około 7-9 dni, podczas których trwają liczne imprezy organizowane przez lokalne stowarzyszenia, koncerty, jarmark handlowy oraz prezentacje produktów regionalnych, z których najważniejsze są lubuskie wina.
Najbardziej efektownym i najbarwniejszym elementem obchodów zielonogórskiego Winobrania jest korowód. Za jego organizację odpowiada zazwyczaj Teatr Lubuski, który zaprasza do współpracy szczudlarzy, teatry uliczne, uczniów zielonogórskich szkół, miejskie stowarzyszenia i organizacje. Kilkaset osób przechodzi główną ulicą miasta, krocząc za królem winobrania - Bachusem. Na jadących platformach prezentują się poszczególne winnice, a winiarze częstują obserwatorów winem.

Historia zielonogórskiego winiarstwa to bardzo istotny element lokalnej tożsamości. Obrosła już w wiele pięknych legend. Jedna z nich mówi, iż po zamordowaniu Bachusa przez tytanów bogini Atena pokropiła jego krwią tereny przyszłych regionów winiarskich, a jedna z nich spadła na Zieloną Górę, co zapoczątkowało tradycję winiarską na tym terenie.
Krzewy winorośli pojawiły się na terenie Zielonej Góry wraz z flandryjskimi osadnikami, którzy przybyli na ten obszar w 1150r. Pierwsze udokumentowane wzmianki dotyczące zielonogórskiego winiarstwa pochodzą z 1314r. Położenie miasta na nasłonecznionych wzgórzach a także sprzyjający klimat przyczyniły się do rozwoju winiarstwa, umożliwiając powstanie najbardziej na północ w Europie wysuniętych winnic.

Program wycieczki

1 dzień - 16.09.2023 - Wyjazd ze Słupska około godz. 5.30. Przejazd do Zielonej Góry. O godz. 12.00 udział w korowodzie, najważniejszym i kulminacyjnym wydarzeniu winobrania. cały dzień spędzimy  na Jarmarku wino-braniowym gdzie będziemy możliwość spróbowanie najlepszych polskich win. Na zakończenie wieczoru będzie koncert T-Love. Po koncercie około godziny 22.30 zakończenie Winobrania i przejazd do Słupska. Powrót około godz. 3.00

Cena: 185 zł. - obejmuje:
przejazdy autokarem klasy LUX (bar, w.c, wideo, klimatyzacja),
opiekę pilota,  ubezpieczenie NW
Dodatkowo, każdy musi posiadać prowiant na podróż oraz pieniądze na własne wydatki 

ZAPRASZAMY :)