Proszę o dokonywanie wpłat końcowych na numer rachunku bankowego 09 1950 0001 2006 1364 9914 0002 .
W tytule wpłaty proszę podać nazwę i termin imprezy, Imię i nazwisko. Dodatkowo proszę o przesłanie sms-em lub emailem informacji: datę urodzenia oraz adres zamieszkania dane te są niezbędne do ubezpieczenia.

Winobranie

Winobranie - (Dni Zielonej Góry) to coroczna, największa w regionie impreza kulturalna odbywająca się w Zielonej Górze we wrześniu. Zazwyczaj trwa około 7-9 dni, podczas których trwają liczne imprezy organizowane przez lokalne stowarzyszenia, koncerty, jarmark handlowy oraz prezentacje produktów regionalnych, z których najważniejsze są lubuskie wina.
Najbardziej efektownym i najbarwniejszym elementem obchodów zielonogórskiego Winobrania jest korowód. Za jego organizację odpowiada zazwyczaj Teatr Lubuski, który zaprasza do współpracy szczudlarzy, teatry uliczne, uczniów zielonogórskich szkół, miejskie stowarzyszenia i organizacje. Kilkaset osób przechodzi główną ulicą miasta, krocząc za królem winobrania - Bachusem. Na jadących platformach prezentują się poszczególne winnice, a winiarze częstują obserwatorów winem.

Historia zielonogórskiego winiarstwa to bardzo istotny element lokalnej tożsamości. Obrosła już w wiele pięknych legend. Jedna z nich mówi, iż po zamordowaniu Bachusa przez tytanów bogini Atena pokropiła jego krwią tereny przyszłych regionów winiarskich, a jedna z nich spadła na Zieloną Górę, co zapoczątkowało tradycję winiarską na tym terenie.

Krzewy winorośli pojawiły się na terenie Zielonej Góry wraz z flandryjskimi osadnikami, którzy przybyli na ten obszar w 1150r. Pierwsze udokumentowane wzmianki dotyczące zielonogórskiego winiarstwa pochodzą z 1314r. Położenie miasta na nasłonecznionych wzgórzach a także sprzyjający klimat przyczyniły się do rozwoju winiarstwa, umożliwiając powstanie najbardziej na północ w Europie wysuniętych winnic.

Zielona Góra

Zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2, 3 i 4 osobowych.

1 dzień - 14.09.2019
Wyjazd ze Słupska około godz. 4.00.
Przejazd do Zielonej Góry, około godziny 9.00 śniadanie i zwiedzanie z przewodnikiem starego rynku miasta. 
O godz. 12.00 udział w korowodzie, najważniejszym i kulminacyjnym wydarzeniu winobrania. Do godz. 18.00 czas wolny na degustacje. O 18.00 przejazd do hotelu, Około 20.00 kolacja w oraz wieczór integracyjny przy muzyce. Konkursy, zabawy. Nocleg.

2 dzień – 15.09.2019
8.00 Śniadanie. 10.00 przejazd do Zaboru - muzeum winiarstwa oraz zwiedzanie winnicy (fakultatywnie). Około godz. 14.00 zakończenie winobrania i przejazd do Słupska. Powrót około godz. 20.00.