|
Koszt 42,00 zł
Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku
Szymbark
Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to unikalne miejsce na mapie Kaszub, które promuje historię, kulturę i tradycję regionu. Powstało w 1998 roku na terenie o powierzchni 6 hektarów i jest największym tego typu obiektem w Polsce.
Niniejsza oferta zawiera:
Zwiedzanie Kaszubskiego Świata Bajek,
Zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu:
Najdłuższa Deska Świata, Stół Noblisty, Muzeum Ciesielnictwa, Dom Sybiraka z łagrem, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Dom powstańca polskiego z Adampola, Bunkier Gryfa Pomorskiego, Kościłóek Św. Rafała, Największy Fortepian Świata, Dom do góry nogami, Statua Świętowida Kaszubskiego
Celem Centrum jest edukacja z zakresu historii i kultury Kaszub, a także promocja regionu i jego turystycznego potencjału. Znajdują się tu m.in. rekonstrukcje dawnych budynków mieszkalnych i użytkowych, które prezentują tradycyjną architekturę tego obszaru Polski.
Największą atrakcją jest „Dom do góry nogami” - intrygujący obiekt, w którym wszystko, łącznie z meblami i wyposażeniem, zostało zamontowane na odwrót. To edukacyjna atrakcja, której celem jest pokazanie, jak wyglądałby nasz świat, gdyby coś niespodziewanego nagle zmieniło naszą perspektywę.
Innym ciekawym obiektem jest najdłuższa deska na świecie. Ma 36,83 metra długości i została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.
Na terenie Centrum znajdziemy również skansen z wiatrakiem, kuźnią oraz tradycyjnym domem kaszubskim. Centrum organizuje liczne warsztaty, wystawy i imprezy plenerowe, a także wydaje publikacje o Kaszubach.
W położonej tu Karczmie "Pod Wygodą" można spróbować tradycyjnej kaszubskiej kuchni, a w sklepikach zakupić pamiątki i wyroby rękodzieła lokalnego.
Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to wyjątkowe miejsce, które łączy edukację z zabawą, promuje kaszubską kulturę i historię oraz zachęca do odwiedzenia tego malowniczego regionu Polski.
Przejście ścieżki zawierającej najważniejsze obiekty z przewodnikiem trwa około 1,5 godziny.
Czas zwiedzania: 120 min
|
|
Koszt 10,00 zł
Atrakcja z przewodnikiem
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie - zwiedzanie
Będomino
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie to placówka muzealna poświęcona historii i autorom polskiego hymnu narodowego ("Mazurek Dąbrowskiego"). Muzeum zostało otwarte w 2007 roku.
W muzeum zgromadzono wiele eksponatów związanych z hymnem, m.in. autografy pierwszych zapisów tekstu hymnu, eksponaty związane z jego twórcami – Józefem Wybickim i Karolem Kurpińskim, a także z okresami, w których hymn pełnił i pełni funkcję hymnu narodowego.
Muzeum Hymnu Narodowego mieści się w pałacyku, gdzie w 1797 roku Józef Wybicki, autor słów "Mazurka Dąbrowskiego", spędził swoje ostatnie lata życia. Pałacyk został gruntownie wyremontowany i dostosowany do potrzeb muzeum. Warto dodać, że jest to jedyna na świecie placówka muzealna poświęcona tematyce hymnu narodowego.
Muzeum odwiedza się z przewodnikiem, który oprowadza po wystawach i opowiada o historii hymnu, twórcach i znaczeniu tej pieśni dla Polaków.
|
|
Koszt 70,00 zł
Atrakcja z przewodnikiem
Osada Średniowieczna Sławutowo zwiedzanie+warsztaty+ognisko
Sławutowo
Oferta obejmuj e zwiedzanie "Osady Średniowiecznej" w towarzystwie rzemieślników, labirynt i plac zabaw. + warszataty i ognisko
Niedaleko Trójmiasta i kurortów wypoczynkowych w małej miejscowości Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej jest miejsce szczególne „Osada Sławutowo”. Jest to rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców. Miejsce to pokaże Wam jak dawniej rozwinięte było rzemiosło. Poznasz garncarza, tkaczkę, piekarza, kowala, czy zielarza, w towarzystwie których zwiedzisz 8 chat, zobaczysz jak żyli i pracowali nasi przodkowie. „Osada Sławutowo” pełni funkcję kulturową, edukacyjną jak i turystyczną. Jedną z form popularyzacji tego miejsca są zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, jak również dorosłych.
Osasa organizuje d żywe lekcje historii tj. warsztaty rzemieślnicze (garncarstwo, tkactwo, zdobnictwo w skórze, filcowanie), a także pokazy kuchni średniowiecznej. Kultywujemy dawne tradycje i obrzędy, aby w jak najbardziej namacalny sposób przybliżyć życie z przed 1000 lat. Zapraszamy Państwa również do organizacji oryginalnych imprez firmowych, pikników, biesiad, eventów i konferencji
Czas zwiedzania: 240 min
|