ZORGANIZUJ Z NAMI WYCIECZKĘ - KALKULATOR WYCIECZEK - NOWOŚĆ !!!

Wycieczki krajowe i zagraniczne, kolonie, obozy, wycieczki szkolne dla grup zorganizowanych

ZIMA   2025 -  DELFIN  INDOOR TRIATHLON SOSIR SŁUPSK - 27.10.2024

Ilość miejsc: 57 Pozostało: 0

Cena: 535

Legoland Billund DANIA 21-23.04.2023

21-23.04.2023

Wyjazd 21 maja z Siemianic o godz. 20:30

ze Słupska Plac Zwycięstwa o godz. 21:00

Legoland Billund DANIA 21-23.04.2023

Klocki LEGO to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zabawek na świecie. Uwielbiają je zarówno najmłodsi, nastoletni jak i dorośli konstruktorzy. Legoland Billund jest najpopularniejszym celem podróży w Danii. Jego powierzchnia wynosi ponad 100 000 metrów kwadratowych, a liczba użytych w nim klocków już dawno przekroczyła 50 milionów.
Legoland Dania to przede wszystkim rodzinny park rozrywki. Nie sposób wymienić i opisać tu wszystkiego, co Legoland proponuje dla dzieci i ich rodziców. Cały ten przepych, stworzony na bazie klocków LEGO, trzeba zobaczyć na własne oczy i doświadczyć niesamowitej atmosfery parku. Niewątpliwie wyprawa do Legolandu pozostawi po sobie wiele wrażeń i radosnych wspomnień dla Was i Waszych dzieci!

Historia Legolandu i klocków LEGO
Lego narodziło się w warsztacie stolarskim w duńskim miasteczku Billund. W 1934 roku dziadek obecnego prezesa LEGO Group – stolarz Ole Kirk Christiansen, stworzył swoją pierwszą drewnianą zabawkę, którą nazwał LEGO. Jest to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze), natomiast jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”. Dopiero w 1949 roku pojawił się pierwszy plastikowy klocek LEGO. Christiansen wraz ze swoim synem Gottfriedem założyli firmę LEGO, w której z czasem zaczęli produkować klocki. I to właśnie tutaj, w Billund, w sercu Danii na Półwyspie Jutlandzkim znajduje się najstarszy i największy park wśród wszystkich Legolandów.

Legoland Billund został otwarty w czerwcu 1968 roku i zajmował 38 000 mkw. Dziś obszar Legolandu liczy ponad 100 000 mkw i z roku na rok wciąż rośnie. Ten wyjątkowy park rozrywki corocznie przyciąga ponad milion turystów z dziećmi z całego świata. 

To niesamowity bajkowy świat w miniaturze, w którym wszystko zbudowane jest z ogromnych, dużych, średnich i małych klocków Lego, takich samych jak te, którymi bawią się nasze dzieci.

Wszystko jest tak bliskie prawdziwemu życiu. Samochody jeżdżą, statki pływają, dźwigi pracują, całości towarzyszą specjalne efekty dźwiękowe. To sprawia, że panoramy są jeszcze bardziej realistyczne.

Roślinność uzupełnia pięknie budowle lego i przestrzeń między kolejnymi atrakcjami, dając przy okazji odrobinę wytchnienia.

Cena: 535 - obejmuje: przejazdy autokarem klasy LUX (bar, w.c, wideo, klimatyzacja), całodzienny bilet wstępu do Legolandu, fachową opiekę,  ubezpieczenie NW
Dodatkowo płatne, nieobowiązkowo: torba piknikowa 155 DKK za osobę 13+ i 95 DKK poniżej 13 lat.
Każdy musi posiadać paszport lub dowód os. Prowiant na podróż oraz pieniądze na własne wydatki (wedle uznania).

Zalecane karty leczenia - EKUZ , wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 
  ZAPRASZAMY!