Cena: 1630 zł.

WARSZTATY SEROWARSKIE

WARSZTATY SEROWARSKIE

WARSZTATY SEROWARSKIE - 3 dniowa impreza z 2 noclegami

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 25

Cena około 1630 zł.

Podczas 3-Dniowych Warsztatów Serowarskich zdobędziesz wiedzę o warzeniu serów w warunkach domowych oraz na potrzeby małych mleczarni. Wykonasz sery takie jak: Feta, Gouda, Camembert, Parmezan, Ricotta, Oscypki, Serek wiejski (Cottage cheese) oraz swojskie masło, śmietanę i naturalny jogurt. Poznasz zasady serowarstwa, zrozumiesz aspekt ekonomiczny warzenia serów, który ważny jest także z punktu widzenia gospodarstwa domowego. Będziesz pracować przy jednoosobowym stanowisku, używając profesjonalnych narzędzi. Nad wszystkim będzie czuwać Serowar Krzysztof Jaworski i jego asystent. Przerwy spędzisz wśród lasów, koni i nieograniczonej ilości miejsca. Wszystko po to, aby odpocząć, nawiązać nowe znajomości, a przede wszystkim zrozumieć proces powstawania serów.
Warsztaty serowarskie są idealne dla pasjonatów kulinarnych oraz amatorów domowych wyrobów, którzy dla własnej satysfakcji i zdrowia chcą wzbogacić swoją kulinarną wiedzę. Wyrób serów w domowych warunkach bez wszechobecnej, zbędnej chemii jest umiejętnością nietuzinkową, wywołującą podziw i zachwyt w gronie najbliższych!
Serowar Żuławski – Krzysztof Jaworski
Urodził się w domu podcieniowym na Żuławach. Po studiach przez blisko 15 lat był głównym serowarem w małym zakładzie mleczarskim. Propagował wytwarzanie sera metodą prostą, manufakturową. Ser spod jego kierownictwa zdobywał liczne nagrody na targach żywności.
Od 2007 roku zajmuje się popularyzacją sztuki serowarskiej. Pomaga mleczarniom przy doskonaleniu produktów. Prowadząc liczne pokazy i szkolenia propaguje zdrową, smaczną i tradycyjną żywność, m.in. ucząc jak w domowych warunkach robić wyjątkowy ser.
Jest początkiem drogi, mentorem wielu. To od niego czerpali wiedzę ci, którzy obecnie próbują robić własne warsztaty serowarskie, występują w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych, czy zdobywają laury za wyśmienite sery w poważanych konkursach.
Położenie:
Zapraszamy do ośrodka Grand Aspen na łonie dziewiczej przyrody.
Ośrodek położony w "Małych Bieszczadach"
Darmowe Wi-Fi w każdym pokoju
Świeże posiłki przygotowywane pod gust naszych Gości
Darmowy parking

Zainteresowani proszeni są o wpłacenie zaliczkowo 150 zł na rachunek bankowy:  09 1950 0001 2006 1364 9914 0002  
W tytule wpłaty proszę podać nazwę i termin imprezy, Imię i nazwisko. Dodatkowo proszę o przesłanie  emailem informacji:

data urodzenia oraz adres zamieszkania dane te są niezbędne do ubezpieczenia

  ZAPRASZAMY!