ZORGANIZUJ Z NAMI WYCIECZKĘ - KALKULATOR WYCIECZEK - NOWOŚĆ !!!

Wycieczki krajowe i zagraniczne, kolonie, obozy, wycieczki szkolne dla grup zorganizowanych

ZIMA   2025 -  DELFIN  INDOOR TRIATHLON SOSIR SŁUPSK - 27.10.2024

Ilość miejsc: 55 Pozostało: 52

Cena: 1100 zł. + 450 euro

Wyprawa szlakiem końca II wojny światowej

Normandia, Bretania - czyli magia z historią

W czerwcu 2024 roku,  minie 80 rocznica największej w historii wojen operacji desantowej.

Dzień lądowania w Normandii, znany też jako „najdłuższy dzień” lub jako „D-day” zapoczątkował militarną operację "Overlord" - trzymiesięczne działania wojenne na obszarze okupowanej Francji. Tego dnia w walkach uczestniczyło ponad 150 tysięcy żołnierzy, głównie ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady. Walczyli też polscy lotnicy i marynarze. Szacuje się, że w ciągu jednego dnia łącznie po obu stronach poległo ponad 10 tysięcy żołnierzy.

NORMANDIA TOUR 20-29.09.2024

Wyprawa szlakiem końca II wojny światowej

Dzień 1
Przejazd tranzytowy ze Słupska do Rouen, stolicy Normandii. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rouen.

W drodze wizyta w holenderskim miastecku Breda. 29 października 1944 roku 1 Dywizja Pancerna dowodzona przez Generała Stanisława Maczka wyzwoliła miasto, a Polacy zostali bardzo entuzjastycznie powitani przez mieszkańców. Dziś w Bredzie znaleźć można liczne polskie ślady, m.in. Polski Honorowy Cmentarz wojskowy z grobami 161 żołnierzy poległych w Holandii (ogólnie w mieście są 3 polskie cmentarze). Znajduje się tu także grób Generała Maczka, który przeżył wojnę i zgodnie ze swoim życzeniem został pochowany na tym cmentarzu w 1994 roku.
Dzień 2
Śniadanie, zwiedzanie Rouen, jednego z najpiękniejszych miast Francji dzięki swojej wspaniałej i niepowtarzalnej średniowiecznej starówce. Spacer po
mieście, wzdłuż setek zachowanych domów z charakterystyczną zabudową ryglową ( mur pruski i szachulec). Najciekawszym zabytkiem jest gotycka
Katedra Notre-Dame. Następnie przejazd do Fecamp - tam podziwiać będziemy przepiękne klify, po czym przejazd przez słynny Most Normandii do
malowniczego miasteczka Honfleur, portu, który znalazł się na obrazach Moneta i Boudina. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Bayeux.
Dzień 3
Śniadanie, zwiedzanie plaż i miejsc związanych z desantem Aliantów w 1944 r. – przejazd do Graye-sur-Mer gdzie znajduje się pomnik polskich żołnierzy I Dywizji Pancernej gen. Maczka, przejazd do Courseulles-sur-Mer gdzie znajduje się plaża Juno Beach, miejsce desantu Kanadyjczyków. Następnie przejazd do Arromanches-les-Bains, gdzie alianci zbudowali sztuczny port, dzięki któremu można było przeładowywać 9000 ton materiału dziennie. Dziś pozostały tylko ogromne bloki betonowe, które osiadły w morzu, zwiedzanie miejscowego muzeum lądowania D-Day Museum. Przejazd do Longues–sur-Mer, zwiedzanie Baterii Niemieckiej. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Bayeux.
Dzień 4
Śniadanie, dalsze zwiedzanie plaż i miejsc związanych z desantem Aliantów w 1944r – przejazd do Colleville-sur-Mer gdzie znajduje się cmentarz amerykański. Następnie zwiedzanie plaży Omaha Beach gdzie zginęło najwięcej żołnierzy, przejazd na Pointe du Hoc – wysoki na 30 m klif, po którym wspinali się żołnierze. Następnie przejazd na plażę Utha Beach i zwiedzanie Utha Beach D-Day Museum. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Avranches.
Dzień 5
Śniadanie, przejazd do najsłynniejszej miejscowości i opactwa benedyktynów zarazem – Mont Saint Michel, wzniesionego na szczycie wyspy Mont Tombe, połączonej ze stałym lądem groblą oraz otoczonego wspaniałymi muramiobronnymi. Legenda głosi, że zostało zbudowane po objawieniu Michała Archanioła biskupowi Aubert w VIII w. Następnie przejazd do Bretanii, zwiedzanie Saint Malo, historycznego miasta- portu otoczonego murami. 
Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rennes.
Dzień 6
Śniadanie, zwiedzanie Rennes – stolicy Bretanii, która przez nieuwagę pijanego stolarza w 1720 uległa prawie doszczętnemu spaleniu. Do dziś zachowało się niewiele oryginalnych zabytków. Spacer po starym mieście, gdzie znajduje się m.in. Kościół Marii Panny, Place de la Marie, Hotel de Ville – barokowy ratusz i Bazylika Najświętszego Zbawiciela. Przejazd do Blois w Dolinie Loary. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Blois.
Dzień 7
Śniadanie, przejazd do Lotaryngi i zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Verdun, nazywanej „piekłem Verdun". , najkrwawszej bitwy I wojny światowej.
Obiadokolacja i nocleg w okolicach Metz.
Dzień 8
Śniadanie, wyjazd do Polski, po drodze zwiedzanie Fortu Schoenenbourg, będącego częścią Linii Maginota.
Przyjazd do Słupska po północy

Cena: 1100 zł. + 460 euro zawiera:

- przejazdy autokarem klasy LUX (bar, wc, video, klimatyzacja, pobyt w hotelach *** -śniadanie i obiadokolacja, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie. 

Cena nie zawiera: 

- taksy klimatycznej w hotelach 2 euro/dzień, 14 euro 7 dni.

- dopłata do pokoju singl. za noc - 45 euro 

Dodatkowe informacje:
  

paszport lub dowód osobisty (ważny co najmniej 1 miesiąc od daty powrotu)
kartę EKUZ

euro na własne wydatki
zapas medykamentów,  jeśli stale przyjmujesz lekarstwa
mały podręczny plecak
wygodne buty, ciepły sweter, kurtkę przeciwdeszczową, parasolkę, nakrycie głowy
kosmetyki
napoje i kanapki oraz małą poduszkę i koc na podróż 
ZAPRASZAMY