Ilość miejsc: 0 Pozostało:

Cena: 100 zł.

Muzeum Zamkowe Malbork

Muzeum Zamkowe w Malborku – muzeum o charakterze historyczno-artystycznym oraz placówka kulturalno-naukowa powołana dnia 1 stycznia 1961 roku. Mieści się w historycznym zamku krzyżackim w Malborku, w którym zgromadzono ponad 40 tys. muzealiów, głównie dzieł rzeźby, malarstwa i rzemiosła artystycznego.Oddziałami Muzeum Zamkowego są: Muzeum w Kwidzynie (od 1972) i Zamek w Sztumie (od 2018). W 2017 muzeum zwiedziło 638.963 osób, w tym 153.129 turystów zagranicznych

Malbork 

TRASA HISTORYCZNA

Trasa Historyczna jest połączeniem naszej Trasy Zielonej i najbardziej reprezentacyjnych wnętrz zamku malborskiego. W godz. 9.00- 20.00 (ostatnie wejście o 17.00 ) od wtorku do niedzieli można zwiedzić

w Zamku Średnim między innymi Wielki Refektarz i I. piętro Pałacu Wielkich Mistrzów – obiekty stanowiące prawdziwe arcydzieła architektury gotyckiej. Po przejściu przez most nad tzw. suchą fosą, zwiedzający mogą wkroczyć do Zamku Wysokiego, czyli siedziby głównego konwentu krzyżackiego w Prusach i na Pomorzu. Tam dostępne są malownicze tarasy wraz z kaplicą grzebalną wielkich mistrzów, główny dziedziniec , krużganki i tzw. Kapitularz , ale nade wszystko kościół Najświętszej Marii Panny i mroczne wnętrze wieży sanitarno-obronnej Gdanisko.

Trasa zielona
Zamek Malbork otworzył swoje bramy – te z dębiny i żelaza, a nie tylko wirtualne. Od  maja 2020r. dostępna jest dla publiczności nowa, atrakcyjna trasa zwiedzania zespołu zamkowego. Goście muzeum będą mogli eksplorować: część Przedzamcza, przejazdy bramne, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, kaplicę św. Anny, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, a w dodatku – nadzwyczaj rzadko   odwiedzane – fosy i międzymurza.

Oferta obejmuje:

Cena 129 zł./os. przy grupie 55 os. - obejmuje: przejazdy autokarem klasy LUX (bar, wc, wideo, klimatyzacja), bilet wstępu, przewodnik, program według oferty, fachową opiekę, ubezpieczenie. Każdy musi posiadać legitymację szkolną, prowiant na podróż oraz pieniądze na własne wydatki.

 

Wpłata na rachunek bankowy:  09 1950 0001 2006 1364 9914 0002  
W tytule wpłaty proszę podać nazwę i termin imprezy, Imię i nazwisko. Dodatkowo proszę o przesłanie e-mailem informacji:

data urodzenia oraz adres zamieszkania dane te są objęte ubezpieczeniem.  

ZAPRASZAMY!