Ilość miejsc: 55 Pozostało: 51

Cena: 1589

Majówka: CHORWACJA - WENECJA 28.04-4.05.2023

Majówka: CHORWACJA - WENECJA 28.04-4.05.2023

wyjazd w piątek 28 kwietnia w godzinach popołudniowych

powrót 4 maja w godzinach wczesno-rannych

Majówka - CHORWACJA, WENECJA,

Chorwacja to średniowieczne miasteczka pełne zabytków, malownicze, długie wybrzeża pokryte urzekającą roślinnością, słoneczne plaże, błękit morza, nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie, widok gór, wędrówki dla aktywnych. Kraj zaprasza do odpoczynku i rozrywki oraz gwarantuje niezapomniane wakacje.

w programie:

ISTRIA - Poreč

Wenecja

miasto Rovinj 

oraz dla aktywnych rajd rowerowy trasą Parenzana, która kiedyś była trasą wąskotorowej kolei i łączyła Italię, Słowenie i chorwacką Istrie. Piękna 80 kilometrowa trasa łacząca malownicze miejscowości nad morzem i wewnętrznej części półwyspu. Jest nawet muzeum trasy Parenzana w miejscowości Livade obok Motovun.

Na samo słowo Wenecja przed naszymi oczami tworzy się obraz znany z opowiadań i widokówek. Nadszedł czas aby ją odwiedzić samemu. Wenecja to zdecydowanie najpiękniejsze miasto nad Morzem Adriatyckim. Jej pierwsi mieszkańcy to plemiona Indoeuropejskie, które osiedliły się w tej obszernej lagunie. Plemiona przybyłe z regionów ówczesnej Ilirii nazywały się Venecjanami od słowa oznaczającego naród szlachecki. Istnieje też teoria, która mówi, że nazwa Wenecjan, pochodzi od Novi venti, czyli nowo przybyli.

Wenecja rozwijała się przez wiele wieków, stając się swojego czasu największym portem i najpotężniejszym miastem w Europie i wśród 4 na całym świecie. Sieć drobnych wodnych uliczek przepływa przez całe miasto. Najsłynniejszym kanałem jest Grande Canale, zwany przez Napoleona najpiękniejszą ulicą na świecie. To wzdłuż niego zbudowane są najbardziej rozkoszne wille i kamienice na przestrzeni wieków. Dlatego przepływając gondolą tę część miasta poznamy obecny w Wenecji każdy architektoniczny styl. Gondole są drugą cechą charakterystyczną tego cudownego miasta, romantyczne przejażdżki wprowadzą nas w wyjątkowy klimat. Absolutnie każde miejsce jest wyjątkowe, chociażby most Rialto, który położony jest w najstarszej dzielnicy miasta o tej samej nazwie. To raj zakupowy, most jest zaopatrzony w 25 sklepów a słynny jest też dzięki legendzie o pocałunku.

Wisienką na torcie jest bazylika św. Marka i rzecz jasna plac tego samego świętego. Ta wyjątkowa budowla bardziej przypomina świątynię bizantyjską a nie katolicką, co jest związane z okresem jej powstania. Pałac Dożów, wieża zegarowa, sala Napoleona i hale prokuratorskie to tylko niektóre elementy tamtejszego krajobrazu, który należy przeżyć i doświadczyć, tak jak inni goszczący w Wenecji, np. Casannova, Ernest Hemingway czy Robert De Niro.

Wycieczka całodniowa od 8.00 do 20.00. 85 euro od osoby

Dodatkowe płatne atrakcje do zakupienia / gondole 30eur/ obiad 23eur/ taksówka wodna30eur/transfer z portu do placu sw. Marka 17eur

Cena: 1589 zł. - obejmuje: pobyt-nocleg w hotelu w pokojach 2 lub 3 osobowych + przejazdy autokarem klasy LUX (bar, wc, video, klimatyzacja), na miejscu 2 posiłki dziennie,(śniadanie, obiadokolacja), polski pilot oraz przewodnik w trakcie wycieczek, rezydent na miejscu, instruktor oraz przewodnik jazdy rowerowej na miejscu, alternatywny program turystyki rowerowej, przewóz rowerów, ubezpieczenie NW. Wszystkie wycieczki oprócz rejsu i wycieczki do Wenecji (dodatkowy koszt 85 euro)

Każdy musi posiadać ważny paszport lub dowód os., prowiant na podróż oraz pieniądze na własne wydatki, możliwość zabrania roweru i udział w wycieczkach rowerowych. Możliwość wynajęcia roweru. 

 

ZAPRASZAMY