Ilość miejsc: 0 Pozostało:

Cena: 790,00 zł/os

3 dniowa – wspaniała zabawa

Nauka wcale nie musi być nudna. Potwierdzają to miejsca, gdzie wiedza zdobyta w czasie lekcji w klasie w połączeniu z doznaniem empirycznymi to klucz do sukcesu. Na mapie edukacyjnej Warszawy znajdziesz dużo inspirujących miejsc. Właściwie zaprojektowane i zaplanowane wycieczki edukacyjne nie tylko uczą, ale też bawią.

Warszawa

3 dniowa – wspaniała zabawa

Dzień 1

Wyjazd w godzinach późnowieczornych.

Dzień 2

1. ZWIEDZANIE MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60. rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej.
Ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość.
Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed siedemdziesięciu lat, chodzą po bruku wśród gruzów niszczonej stolicy. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym. W przeznaczonej specjalnie dla dzieci Sali Małego Powstańca – jedynej tego typu w Polsce – dzieci uczą się historii oglądając teatrzyk czy wcielając się w rolę harcerskich listonoszy i sanitariuszek. Najmłodsi goście mają do dyspozycji repliki dawnych zabawek, gry planszowe i puzzle. Na trasie zwiedzania znajduje się aranżacja kanału, gdzie identyfikacji z powstańcami służy scenografia, efekty wizualne i dźwiękowe. Centralnym punktem ekspozycji w sali pod Liberatorem, jest replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. W okalającym budynek Muzeum Parku Wolności głównym elementem jest Mur Pamięci, z wyrytymi nazwiskami blisko jedenastu tysięcy Powstańców, którzy polegli w sierpniu i wrześniu 1944 r.
Czas programu: 2h
Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela – 10.00-18.00, wtorek: nieczynne
Dostępność: obiekt całoroczny
2. ZWIEDZANIE PAŁACU KULTURY I NAUKI – TARAS WIDOKOWY
To najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie. Widać go z niemal każdego miejsca w stolicy. Skąd się wziął? Był to dar narodu radzieckiego dla Polaków. Zwiedzając,
wjedźcie koniecznie na taras widokowy na 30. piętrze i zobaczcie przepiękną panoramę miasta z wysokości 114 metrów.

Czas programu: 1h

3. SPACER PO STARÓWCE
Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Nic dziwnego, że została wpisana na
listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Placu Zamkowym stoi kolumna króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy.
Ten najstarszy i najwyższy świecki pomnik stolicy to doskonały punkt orientacyjny, przy którym warszawiacy często umawiają się na spotkania. Najstarszym i jednym
z najbardziej urokliwych placów Warszawy jest Rynek Starego Miasta. W tym miejscu nie sposób się nie zakochać! Powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Organizowano tu
uroczystości, jarmarki, ale także wykonywano wyroki na skazańcach. Choć istnieje już ponad siedem wieków, jego forma prawie się nie zmieniła. Na samym środku rynku stoi
pomnik Syrenki, która stała się godłem i opiekunką miasta. 
Czas programu: 1,5h

Dzień 3

1. ZWIEDZANIE STADIONU PGE NARODOWY
Największy stadion w Polsce otwiera przed Wami swoje drzwi. Wybierzcie jedną z nieszablonowych tras zwiedzania i poczujcie się jak prawdziwa gwiazda futbolu. Podczas wycieczki, zobaczycie nie tylko płytę stadionu i trybunę z bliska, ale także miejsca zarezerwowane tylko dla zawodników polskiej drużyny piłkarskiej. Wycieczka po PGE Narodowym to idealny pomysł na organizację wycieczki szkolnej dla wszystkich miłośników piłki nożnej i nie tylko. 

Czas programu: 1,5h
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek – 11.00-19.00, sobota, niedziela –10.00-20.00

2. CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Największe centrum nauki w Polsce. Naszą misją jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Możliwe zajęcia dla grup. Laboratoria chemiczne, biologiczne, fizyczne i robotyczne to miejsca niezwykłe. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem naszych specjalistów wykonacie samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia. Podczas zajęć odkryjecie w sobie pasje, o jakie się nie podejrzewaliście! 
zajęcia dla grup szkolnych:

w laboratorium chemicznym – „Morderstwo w centrum nauki”,
w laboratorium fizycznym – „Chłodna nauka”.
Czas trwania: 90 minut
Terminy: wtorek–piątek, godz. 9.30, 12.30, 14.30

Obiadokolacja, nocleg

Dzień 4
1. WIZYTA W MUZEUM ŚWIAT ILUZJI
Muzeum Świat Iluzji to idealne miejsce na wycieczkę szkolną dla dzieci od 6 lat. Dlaczego? Nasza interaktywna wystawa przedstawia tematy z zakresu matematyki, fizyki, geometrii oraz psychologii w praktyczny i zabawny sposób, co sprawia, że tematy te wywołują ekscytacje nawet wśród uczniów, którzy na co dzień nie interesują się przedmiotami ścisłymi. Eksponaty pobudzają kreatywność dzieci oraz angażują ich w prezentowane iluzje optyczne. Uczestnicy wycieczki mogą sami stać się częścią zjawisk i dosłownie poczuć na własnej skórze jak łatwo można oszukać nasz umysł oraz zmysły.
Czas programu: 1h
Godziny otwarcia: codziennie 10.00-21.00

Czas wolny na zakupy w centrum handlowym "ZŁOTE TARASY"

Powrót do domów w godzinach późnowieczornych.

Cena: 790 zł/ os. przy grupie min. 45 os. płacących - obejmuje pobyt-zakwaterowanie 2 noce w hotelu w pokojach 3-4 osobowych + przejazdy autokarem klasy LUX (bar, wc, wideo, klimatyzacja) na miejscu 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiado-kolacja), fachową opiekę, program KO, ubezpieczenie. Taksę klimatyczną. Wszystkie wycieczki. Dodatkowo: Każdy musi posiadać legitymację szkolną, prowiant na podróż oraz pieniądze na własne wydatki (wedle uznania), strój kąpielowy, ręcznik plażowy, nakrycie głowy, krem ​​z filtrem, lekkie obuwie do chodzenia oraz klapki na czas spędzany w Suntago.
ZAPRASZAMY!!!